Ballina Lajme nacionale Fatmir Sejdiu tregon çka bisedoi në takimin që pati me Isa Mustafën

Fatmir Sejdiu tregon çka bisedoi në takimin që pati me Isa Mustafën

11
SHPËRNDAJE

Dy ditë para Kuvendit Zgjedhor në LDK, janë takuar Fatmir Sejdiu dhe Isa Mustafa.

Ish-kryetari i LDK-së, Fatmir Sejdiu ka mbajtur sot një takim me kreun e kësaj partie Isa Mustafa.

Ai ka deklaruar se është i gatshëm të marrë përgjegjësi në LDK, për të mirën e partisë dhe të Kosovës.

“Kisha një takim me kryetarin Mustafa, biseduam për problemet aktuale që janë, flas në kuptimin e mobilizimit politik të përgjithshëm për zgjedhjet. Duhet gjetur shtegun më të mirë të mundshëm për të pasur një proces që të përfundojë mbarë”, ka deklaruar Sejdiu.

Tutje ai ka shtuar se, “kam shpreh gatishmërinë time që të marrë përgjegjësitë e duhura për të udhëhequr LDK-në, për të mirën e këtij subjekti politik dhe për të mirën e vendit. Ishte një bisedë korrekte me Mustafën”.

-----