Ballina Lajme nacionale Fatmir Sejdiu refuzon të hyjë në listat e LDK-së për deputet

Fatmir Sejdiu refuzon të hyjë në listat e LDK-së për deputet

40
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Lidhja Demokratike e Kosovës është duke bërë përpilimin e listave për kandidatët, që do të garojnë për zgjedhje në Kuvendin e Kosovës.

Indeksonline mëson se ish-presidenti dhe ish- drejtuesi i LDK-së, Fatmir Sejdiu, nuk do të jetë pjesë e listës për deputet të kësaj partie.

Burimet të afërme me Sejdiun kanë treguar se Sejdiu ka refuzuar ofertën e Kryesisë së LDK-së që të jetë pjesë e listës zgjedhore për deputet.

Ndryshe, deri nesër, të gjitha subjektet politike e kanë afatin e fundit për dorëzimin e listave me emra të kandidatëve për deputetë.

---- ----
----
----- ----
-----