Ballina Sport FAKSIMILE: Ministria e Shëndetësisë jep “dritën jeshile” për basketbollin

FAKSIMILE: Ministria e Shëndetësisë jep “dritën jeshile” për basketbollin

13
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Pas një pauze 10-mujore, do të nisë aktiviteti i basketbollit në Shqipëri.

Ministria e Shëndetësisë ka kthyer përgjigje pozitive shkresës së drejtuar nga Federata e Basketbollit për lejimin e zhvillimeve të ndeshjeve të kampionatit.

Një lajm i mrekullueshëm ky për sportin shqiptar që ishte në “black-out” total prej pandemisë së COVID-19.

Më poshtë mund të njiheni dhe me shkresën e Ministrisë së Shëndetësisë.

 

---- ----
----
----- ----
-----