Ballina Lajme vendore Fadil Ebibi emërohet drejtor i ri i shkollës fillore “Naim Frashëri” në...

Fadil Ebibi emërohet drejtor i ri i shkollës fillore “Naim Frashëri” në Bujanoc

88
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Profesori i shkollës fillore “Naim Frashëri” në Bujanoc Fadil Ebibi, është emëruar drejtori i ri i shkollës në fjalë.

Fadil Ebibi për kundërkandidat për postin e drejtorit, pati ushtruesin  e deritanishëm Hevzi Aliun, dhe profesorin Xhelal Mustafa.

Fadil Ebibi mori shumicën e votave të këshillit të shkollës, ku nga nëntë anëtarë, profesori nga Turija, morri tetë, ndërsa një votë pati shkuar për Hevzi Aliun./bujanoci.net/

---- ----
----
-----
-----