Ballina Lajme nacionale Fabrizi: Pozicioni i BE-së në dialog nuk ndryshon

Fabrizi: Pozicioni i BE-së në dialog nuk ndryshon

13
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Shefi i Delegacionit të BE-së në Serbi, Sam Fabrizi, ka thënë se Serbia nuk do të ndryshojë qëndrimin e saj në dialogun.

Shefi i Delegacionit të BE-së në Serbi, Sam Fabrizi, tha sot me udhëheqjen re të BE-së, nuk do të ndryshojë pozicioni i saj në dialogun mes Serbisë dhe Kosovës, duke shtuar se është e nevojshme që negociatat të vazhdojnë me qëllim të zgjidhjes së çështjes së Kosovës, shkruan Tanjug, transmeton lajmi.

“BE është një ndërmjetës në negociatat. Federica Mogherini ka deklaruar shumë herë se ajo do të mbetet e përkushtuar deri në fund të mandatit të saj, i cili zgjat deri në tetor “, tha Fabrizi.

“Nga Rumania në Finlandë distanca nuk është e rëndësishme “, tha tutje ai.

---- ----
-----