Ballina Lajme nacionale Evidentohen 23 persona që kanë shkelur orën policore, 455 sanksione për mosmbajtje...

Evidentohen 23 persona që kanë shkelur orën policore, 455 sanksione për mosmbajtje të maskës

100
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Orën policore nga ora 22:00 më 17 mars 2021 deri në orën 5 dhe këtë mëngjes nuk e kanë respektuar 23 persona, informuan sot nga MPB-ja, ndërsa gjatë 24 orëve të kaluara në territorin e vendit për masën e mosmbajtjes së mbrojtjes në fytyrë janë regjistruar 455 shkelje.

Ministria e Punëve të Brendshme u bën apel qytetarëve t’i respektojnë masat dhe protokollet e sjella nga Qeveria dhe të gjihtë së bashku të kontribuojmë për parandalimin e përhapjes së Kovid-19.

The post Evidentohen 23 persona që kanë shkelur orën policore, 455 sanksione për mosmbajtje të maskës appeared first on KOHA.

---- ----
-----