Ballina Sport Europa League/ Shtyhet një nga ndeshjet, shkak për këtë frika nga…!

Europa League/ Shtyhet një nga ndeshjet, shkak për këtë frika nga…!

7
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ndeshja mes Red Bull Salcburg dhe Aintraht Frankfurt, e cila ishte planifikuar të zhvillohej ditën e sotme nga ora 21:00, nuk do luhet sot.

Pikërisht ky njoftim vjen nga të dyja klubet, të cilat do të luajnë këtë ndeshje në një ditë tjetër. Shkak për shtyrjen e kësaj ndeshje është bërë moti i keq.

Së fundmi është bërë një paralajmërim për një stuhi në Austri dhe për këtë arsye është marrë vendimi, që ndeshja e sotme të shtyhet për një ditë tjetër.

Nuk është përcaktuar ende dita kur do të luhet ndeshja, por e sigurt është që nuk do të zhvillohet sot.

---- ----
-----