Ballina Sport Etrit Berisha optimist para sfidës me Islandën

Etrit Berisha optimist para sfidës me Islandën

43
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Portieri i kombëtares së Shqipërisë ka folur për mediat në prag të sfidave të muajit qershor.

Etrit Berisha ka qenë lojtari i radhës që është intervistuar para sfidës me Islandën për të cilën ai shpreson se kuqezinjtë mund të marrin një rezultat pozitiv.

----

“Kemi përballë një kundërshtar direkt për kualifikim siç është Islanda, çka do të thotë shumë për moralin dhe vetëbesimin e ekipit”, deklaroi Berisha. “Do të mundohemi ta përgatisim sa më mirë këtë ndeshje dhe të shohim. I kemi cilësitë e duhura për të marrë një rezultat pozitiv. Mendoj që Islanda, përveç lojës në ajër, ka dhe cilësi të tjera”. “Gjithsesi, jemi në këtë periudhë ku e kemi në konsideratë këtë gjë”.

Berisha pritet ta fillojë këtë ndeshje si titullar pasi në këtë grumbullim mungon Thomas Strakosha i cili është i lënduar.

----- ----