Ballina Sport Ernest Muci, arrihet marrëveshja me klubin Europian Legia Warsaw!

Ernest Muci, arrihet marrëveshja me klubin Europian Legia Warsaw!

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Klubi i Futbollit Tirana njofton se ka arritur marrëveshjen me klubin Legia Warsaw për lojtarin Ernest Muci.

Klubi Polak pikasi sulmuesin bardheblu dhe menjëhere zyrtarizoi një ofertë për ta patur atë pjesë të tij.

Legia është klubi më i suksesshëm i futbollit polak në histori dhe 19

herë kampione vendi.
Klubi i Futbollit Tirana dhe Akademia e saj tregoi sërish se është një makineri talentesh dhe trampolina më e mirë drejt suksesit. Talenti bardheblu 20 vjecar luajti ditën e djeshme ndeshjen e tij të fundit me fanellën tonë.

Nga dita e sotme, lojtari i KF Tirana është I lirë pas marrëveshjes së firmosur mes palëve.

---- ----
----
----- ----
-----