Ballina Showbiz Ermal Meta solidarizohet me situaten e veshtire ne Shqiperi, jep kontributin e...

Ermal Meta solidarizohet me situaten e veshtire ne Shqiperi, jep kontributin e tij

7
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Të shumtë kanë qenë personazhet e njohur të ekranit, që janë solidarizuar me situatën e vështirë të Shqipërisë.

Një prej tyre është edhe Ermal Meta.

----

Këngëtari shqiptar ka ndjekur shembullin e Rita Orës dhe ka premtuar ndërtimin e një shtëpie.

Ai ka përzgjedhur familjen Alla dhe tregon se shtëpia e tyre do të ndërtohet sa më shpejt.

“Kam ndjekur me shqetësim këto ditë ngjarjet në Shqipëri dhe bashkohem me dhimbjen e atyre që humbën njerëzit e tyre të dashur. Vendosa t’i bashkohem apelit të Erion Veliajt duke dhënë kontributin tim për të ndihmuar në ringritjen e shtëpisë së familjes Alla që Brisilda, Erseda, Erildi dhe familja e tyre të mos e kalojnë dimrin mes rrënojave e të ftohtit.

The post Ermal Meta solidarizohet me situaten e veshtire ne Shqiperi, jep kontributin e tij appeared first on lajmi fundit – lajmi i fundit.

----- ----