Ballina Lajme nacionale Erion Veliaj falënderon votuesit në Tiranë, pasi u shpall fitues.

Erion Veliaj falënderon votuesit në Tiranë, pasi u shpall fitues.

33
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Veliaj falënderon votuesit, pasi shpallet fitues.

Kandidati i Partisë Socialiste, Erion Veliaj ka falënderuar votuesit pas konfirmimit për një mandat të dytë në krye të bashkisë së Tiranës.

Duke falënderuar kandidatin e Bindjes Demokratike, Arben Skenderajn, Veliaj thekson se është koha për të zhgënjyer sërish gjunjët për më shumë punë dhe vëllazëri, përtej ndasive.

“Tirana u kry! Mirënjohje e humës për secilin prej jush! Respekt për Arben Skënderin e të gjitha bekimet e botës për familjen e tij! Mezi pres edhe skuadrën e Këshillit Bashkiak, ku përveç PS do të ketë edhe disa parti të tjera, që të nisim me vendimet jetike aty! Gara mbaroi! Tani le të skandalizohen mëngët për më shumë punë dhe vëllazëri, përtej ndasive, siç ka shije të Tiranës që duam! Ka më shumë gjëra që na bëjnë bashkë, se ato që na ndajnë. Unë jap më të mirë për Tiranën, të ftoj edhe ty të japësh sa mundesh! Falënderoj dhe përqafoj! Forca! # BASHKË “, shkruan Veliaj.

Erion Veliaj u shpall fitues me 152,230 vota, ndërsa Arben Skenderaj mori vetëm 9,364 vota.

---- ---- ----
-----