Ballina Sport Erion Braçe: Nuk ka faj trajneri, Shqipëria reflekton derexhenë e Federatës dhe...

Erion Braçe: Nuk ka faj trajneri, Shqipëria reflekton derexhenë e Federatës dhe futbollit politik

12
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Nga Erion Braçe

NUK KA FAJ TRAJNERI!
NUK KANE FAJ AS LOJTARET!
ME LITUANINE E KAZAKISTANIN SOT,
SHQIPERIA REFLEKTON DEREXHENE E FEDERATES DHE FUTBOLLIT POLITIK
TE SAJ!

Ky qe shihni ne foto eshte nje nga anetaret e udheheqjes se futbollit dje;
Partiak, politik dhe pa pike lidhje me futbollin-keta drejtojne!

Beu i tij dhe keta si ky,
e kane marre topin per te bere politike,
jo gola, as fitore!

Ndaj Shqiperia ska me zjarr, as pasion, as deshire duke reflektuar futbollin politik qe keta mbajne me thonj!

Por edhe nje gje tjeter;
A e mbani mend ndeshjen me Lituanine?
A e mbani mend si humbem?
Edhe ajo reflektoi futbollin e korruptuar qe FSHF udheheq, por beri edhe me shume-demotivoi deri tek kjo e sotmja me Katakistanin!

Fati te braktis kur ti tallesh me te gjithe,
popullin mbi te gjitha!

---- ----
----
----- ----
-----