Ballina Sport Erdogan, një avion special për jetën e kokës së volejbollit turk

Erdogan, një avion special për jetën e kokës së volejbollit turk

29
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Trajneri i njohur volejbollit turk, Nedim Ozbey, 65 vjeç, i cili u sëmur në Las Palmas, Spanjë, ku ishte me klubin për të luajtur në Kupën CEV, do të kthehet në Turqi me një aeroplan special të Ministrisë Turke të Shëndetësisë.

Aeroplani do të niset për në Las Palmas në pasdite dhe do të kthehet në Stamboll në mbrëmjen e vonë, tha Drejtoria e Komunikimeve e Presidencës Turke.

Trajneri Ozbey u shtrua në spital më 16 dhjetor në Las Palmas pasi u sëmur. Erdogan lëshoi ​​një urdhër për ta kthyer këtë ekspert sportiv në vend me një aeroplan të posaçëm me pajisje mjekësore dhe staf, pasi udhëtimi në një fluturim të rregullt do të përbënte një rrezik shtesë për shëndetin e tij.

Ozbey do të vazhdojë trajtimin në Turqi.

---- ----
----
-----
-----