Ballina Showbiz Erdogan kurorëzon Mesut Ozil dhe Amine Gulse

Erdogan kurorëzon Mesut Ozil dhe Amine Gulse

87
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Mesut Ozil është martuar sot në Stamboll, ndërsa kurorëzimin e çiftit e bëri Recep Tayyp Erdogan, shkruan DailyMail, transmeton lajmi.net.

Ozil 30-vjeçar, i cili ka rrënjët familjare turke, nxiti polemika vitin e kaluar kur u fotografua me Erdoganin, duke ngritur pyetje rreth besnikërisë së futbollistit ndaj Gjermanisë në prag të fushatës së tyre katastrofike të Kupës Botërore 2018.

Udhëheqësi turk mbërriti herët në mbrëmje për ceremoninë e së premtes në një hotel luksoz në brigjet e Bosforit, për të parë ish-mesfushorin e Arsenalit duke u martuar me të fejuarën e tij, ish-miss Turqia, Amine Gulse.

Erdogani u pa i buzëqeshur bashkë me gruan e tij, Eminen, teksa po qëndronin panë çiftit të ri, pasi martesa e tyre u formalizua.

Ozil e kishte lënë papritmas skuadrën e Gjermanisë vitin e kaluar, duke akuzuar zyrtarët gjermanë të futbollit për racizëm, ani pse kishte 92 paraqitje për këtë ekip dhe rol kyç në fitoren e Kupës së Botës 2014.

Ozil është në lidhje me Gulse që nga viti 2017, ndërsa lidhjen e kishin bërë publike në qershor të vitit 2018. /Lajmi.net/

---- ---- ----
-----