Ballina LifeBizare Erdogan është me origjinë shqiptare, nga Kraja e Malit të Zi?!

Erdogan është me origjinë shqiptare, nga Kraja e Malit të Zi?!

22
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Kastriot Myftaraj/ ribotim i tekstit të shkruar në 2016

Erdogani, ashtu si Ataturku dikur, nuk ka parapëlqyer të flasë për origjinën e familjes së tij. Duke qenë se në Turqi nuk gjenden rrënjët e familjes së tij, pati spekulime se Erdogani është me origjinë gjeorgjiane, madje armene. Në vitin 2003, kur Erdogan u bë kryeministër, ai e gjeti të arsyeshme t’ i mohonte këto hipoteza, por pa dhënë shpjegime të detajuara për origjinën e familjes së tij, duke u mjaftuar të thotë në mënyrë të papërcaktuar se ai është turk. Por Turqia është një vend ku ka një traditë të fortë fisnore dhe turqit autoktonë, e ruajnë vetëdijen e rrënjve të tyre, si prejardhje fisnore, si vendlindje familjare (krahinë e madje fshat, apo lagje qyteti). Edhe Erdogan sigurisht që e njeh origjinën e tij, por ka arsyet e tij për të mos e treguar atë. Erdogan me shumë mundësi është shqiptar.

Për këtë kam një informatë nga një njeri shumë serioz, një shkencëtar, i cili nuk ka asnjë arsye për të gënjyer, dhe të dhënat e..

Source

The post Erdogan është me origjinë shqiptare, nga Kraja e Malit të Zi?! appeared first on LAJME.mk.

---- ----
----
----- ----
-----