Ballina AKTUALE Enver Ramadani uron të gjithë besimtarët musliman për muajin e Ramazanit

Enver Ramadani uron të gjithë besimtarët musliman për muajin e Ramazanit

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kryetari i kuvendit komunal të Bujanocit në profilin e tij në facebook ka shkruar: Urime muaji i shenjtë i Ramazanit.

Të dashur qytetarë të Komunës së Bujanocit!

Ne këtë muaj solidaritet dhe mëshire padyshim se I plotëfuqishmi do të jetë në zemrat tona dhe do të na falë dhe mëshiroj me lutjet tona dhe me sakrificën tonë që do ta bëjmë gjatë këtij muaji.

Është obligim dhe përgjegjësi që sidomos në këtë muaj ti qëndrojmë afër njerëzve në nevoj, njëherit ti kryejmë obligimet tona dhe të jem të bashkuar.

Ne këtë muaj I Madhërishmi sjell mëshirë dhe na forcon zemrat tona.

Urime muaji I shenjtë I Ramazanit, shëndet dhe mbarësi për të gjithë.

---- ----
-----