Ballina Sport Emrat e mëdhenj që nuk u përfshinë në formacionin më të mirë...

Emrat e mëdhenj që nuk u përfshinë në formacionin më të mirë të të gjitha kohërave

22
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ditën e djeshme revista presitigjoze francize “France Football” publikoi formacionin me 11 lojtarët më të mirë të të gjitha kohërave në pozicionet e tyre.

Duke qenë se duhej zgjedhur vetëm 11 futbollistw, jashtë këtij formacioni kanë mbetur shumë emra legjendarë të futbollit të cilët  kanë shkruar historinë ndër vite.

“France Football” ka publikuar edhe formacionin e dytë dhe të tretë më të mirë, megjithatë për më të mirët në pozicionet e tyre vlejnë emrat e përzgjedhur në formacionin e pare.

Më poshtë disa emra të njohur të futbollit që mungojnë:

Formacioni i dytë i ëndrrave

Formacioni i tretë i ëndrrave

---- ----
----
-----
-----