Ballina Lajme nacionale Emisari i BE-së Lajçak uron Hotin: Presim bashkëpunim të ngushtë

Emisari i BE-së Lajçak uron Hotin: Presim bashkëpunim të ngushtë

24
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav-Lajçak, uroi Avdullah Hotin, që u votua si kryeministër i ri i Kosovës.

----

Përmes një shkrimi në Twitter, Lajçak shkroi se pret bashkëpunim të ngushtë me Hotin për dialogun me Serbinë dhe perspektiven Evropiane.

“Urime zgjedhja e Avdullah Hotit, kryeministër i Kosovës. Presim bashkëpunim të ngushtë me të në mbështetje të dialogut me Serbinë, në perspektiven Evropiane, për popullin e Kosovës”, shkroi emisari i BE-së.

----- ----