Ballina Lajme nacionale Ekzekutohet me pushkën e gjuetisë një person, policia e Gjakovës gjen në...

Ekzekutohet me pushkën e gjuetisë një person, policia e Gjakovës gjen në vendin e ngjarjes…

104
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Gjakovë, në fshatin Nec, pasi një person ka qëlluar për vdekje një tjetër.

----

Një person është qëlluar për vdekje në fshatin Nic të Gjakovës. Sipas mediave kosovare, autori i dyshuar i kësaj ngjarje të rëndë është arrestuar, por ende nuk është bërë i ditur emri i tij.

Policia ka gjetur dhe sekuestruar në vendin e ngjatjes tri pistoleta, një pushkë gjuetie, një pushkë ajrore, 26 fishekë dhe një predhë e fishekut.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar komisariat, ndërsa trupi i pajetë i viktimës është dërguar në morg për ekspertizë.

----- ----