Ballina Lajme nacionale Edita Tahiri në mesin grave më eminente në botë për ndaljen e...

Edita Tahiri në mesin grave më eminente në botë për ndaljen e luftërave dhe krijimin e paqes

12
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Rrjeti i Grave për Zhvillimin e Paqes (WWPN) ka prezantuar mbi një mijë gra eminente në botë të cilat kanë punuar për ndaljen e luftërave dhe krijimin e paqes.

E në ballinë ku është prezantuar ish-presidentja e Liberisë dhe fituesja e çmimit Nobel është edhe ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri.

“Rrjeti i Grave për Zhvillimin e Paqes (WWPN) prezenton mbi njëmijë gra eminente në botë që kanë punuar për ndaljen e luftërave dhe krijimin e paqes. Në ballinë janë prezantuara ish presidentja e Liberisë dhe fituesja e çmimit Nobel, kryenegociatorja e Filipineve dhe unë”, ka njoftuar Tahiri përmes një postimi në Facebook.

Rrjeti i Grave për Zhvillimin e Paqes (WWPN) prezenton mbi njëmijë gra eminente në botë që kanë punuar për ndaljen e…

Posted by Edita Tahiri on Sunday, September 27, 2020

The post Edita Tahiri në mesin grave më eminente në botë për ndaljen e luftërave dhe krijimin e paqes appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----