Ballina Lajme nacionale Edhe Zajazi me fushë sportive

Edhe Zajazi me fushë sportive

13
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Kërçovë, 11 mars – Në cilësinë e zv. drejtorit të Agjencisë për rini dhe sport, nga afër vëzhgova procesin e fazës së fundit të projektimit për ndërtim të fushës së futbollit në fshatin Zajaz, Komuna e Kërçovës, kështu është shprehur zv.drejtori i ASR, Avni Rustemi.
Bashkë me mua, për të analizuar zhvillimet e fundit ishin të pranishëm edhe inxhinier të ndërtimit, thekson ai.

Ky investim kapital ka shifrën totale prej 8.000.000 denarësh, ku pas përfundimit të projektimit pritet të fillojë rikonstruimi i fushës së futbollit mbrenda këtij viti dhe i njëjti të mbaroj brenda 4-5 muajve.
Ky investim ishte nevojë për të zhvilluar infrastrukturën e sportit në vendet rurale.

The post Edhe Zajazi me fushë sportive appeared first on KOHA.

---- ----
-----