Ballina Lajme nacionale Edhe Limaj uron festën e Kurban Bajamit

Edhe Limaj uron festën e Kurban Bajamit

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Edhe Fatmir Limaj, i ka uruar besimtarët mysliman për festën e Kurban Bajramit.

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, ka uruar të gjithë besimtarët e besimit mysliman me rastin e festën se Kurban Bajramit.

Limaj ka thënë se ne këtë festë, e cila simbolizon sakrificën, solidaritetin uron që në çdo familje të mbretërojë paqja, harmonia dhe uniteti.

Kreu i Nismës ka kujtuar të gjithë ata që kanë rënë për lirinë e Kosovës, në këtë ditë e cila njihet si ditë e sakrificës.

Urimi i plotë i Limajt:

Në vigjilje të Festës së Kurban Bajramit, të gjithë besimtarëve të besimit mysliman, në emrin tim dhe të Nismës Socialdemokrate ua uroj festën e Kurban Bajramit.

Në këtë festë, e cila simbolizon sakrificën, solidaritetin dhe mirësinë, uroj që në familjet tuaja të mbretërojë paqja, harmonia dhe uniteti.

Në këtë ditë të sakrificës, kujtojmë gjithë ata burra e gra, djem dhe vajza që dhanë jetën për lirinë e Kosovës.

Me fat Kurban Bajrami!

---- ----
-----