Ballina Lajme vendore Edhe 3 raste të reja me COVID-19 në Bujanoc

Edhe 3 raste të reja me COVID-19 në Bujanoc

32
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Jan komfirmuar edhe 3 raste të reja me Covid-19 në komunën e Bujanocit, i tha për Bujanovacken nga Qendra Shendetesore ne Bujanoc.
Jan kryer 17 teste Antigene, dhe 8 teste PCR, ku nga to rezultuan 3 raste Pozitive dhe tjerat negative.
Numri i pergjithshëm i pacientëve që nga fillimi i muajit është 35. 533 pacientë, përfshirë 53 fëmijë, kanë kaluar nëpër klinikën Kovid.

134 pacientë u shtruan në spitalet kovide të ZC Vranje, nga të cilët 111 ishin pozitivë për koronavirusin.

----

Bronkopneumonia u diagnostikua në 123 pacientë, dhe ka 59 prej tyre në oksigjen.

15 pacientë u pranuan për trajtim spitalor, ndërsa 4 u liruan.

26 shtretër spitalorë janë në dispozicion.

----- ----