Ballina Lajme nacionale E zbulon ish-ministri: Ende në fuqi marrëveshja Rama-Berisha

E zbulon ish-ministri: Ende në fuqi marrëveshja Rama-Berisha

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë Paskal Milo zbuloi një marrëveshje të hershme mes kryeministrit të tanishëm Edi Rama dhe liderit historik të Partisë Demokratike Sali Berisha.

Sipas Milos, Rama dhe Berisha ranë dakord për ndryshimet kushtetuese, pasojat e së cilës janë edhe sot, kur ka lindur nevoja për ndryshime kushtetuese.

Por nga ana tjetër, sipas Milos, atëherë askush nuk e vuri në diskutim dhe kjo për shkak se politikanët nuk ishin aq të zgjuar sa të mendonin se do vinim në këtë situatë, ku është prodhuar krizë dhe që për zgjidhjen e saj, ka probleme të mëdha.

---- ----
-----