Ballina Lajme Bota/Rajoni ‘E vrava djalin, e vrava..’, nëna e diplomuar në Kembrixh shokon botën...

‘E vrava djalin, e vrava..’, nëna e diplomuar në Kembrixh shokon botën (FOTOT)

111
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një nënë britanike është arrestuar për vrasjen e djalit të saj dy vjeçar, i cili u gjet i vdekur në banesën e saj në Finlandë, katër ditë më parë.

Ayesha Ali dyshohet se ka vrarë djalin e saj Ademin, pasi u tha familjes dhe miqve se ajo do të vriste veten.

E diplomuar në Kembrixh 35-vjeçarja jetonte në Espoo,  rreth 13 milje larg nga kryeqyteti Helsinki. Natën e tragjedisë, fqinjët thanë se dëgjuan britma.

Fqinjët thanë se pas krimit, ajo u dëgjua të ketë bërtitur “Unë kam vrarë djalin tim”.

---- ----
----
-----
-----