Ballina LifeBizare E rrallë! Amerikania “dashurohet” me Gjirokastrën, hap ëmbëltore në qytet (Foto)

E rrallë! Amerikania “dashurohet” me Gjirokastrën, hap ëmbëltore në qytet (Foto)

46
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Gjirokastra gjithnjë e më shumë po tërheq vëmendjen e të huajve, jo thjesht atyre që vijnë në qytet si turistë, por ka edhe nga ata që pasi mbërrijnë për herë të parë këtu nuk largohen dot më.

E tillë është Brenna, një vajzë amerikane e cila jeton në Gjirokastër prej 2-3 vitesh. Jo vetëm kaq, por para disa ditësh ajo ka hapur edhe biznesin e saj. Një ëmbëltore në pazar, pranë xhamisë.

Historinë e vajzës amerikane e ka publikuar në Facebook ish-ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro dhe njëherazi deputetja e Gjirokastrës.

Kumbaro ka qenë për vizitë në biznesin e vajzës amerikane dhe ja çfarë shkruan:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mirela Kumbaro (@mirelakumbaro) on

---- ---- ----
-----