Ballina Sport E rëndë, boksierit bullgar i ndalon zemra gjatë ndeshjes në Shkodër

E rëndë, boksierit bullgar i ndalon zemra gjatë ndeshjes në Shkodër

78
SHPËRNDAJE

Ndërron jetë një boksier bullgar në Spitalin Rajonal të Shkodrës.

Boksieri bullgar, 20 vjeçari, Isus Velchkov ka gjetur vdekjen në ring, ndërsa po ndeshej me një tjetër boksier nga qyteti i Durrësit. Ai ka rënë pa ndjenja në tapetin e ringut dhe fillimisht në ndihmë i kanë ardhur stafet respektive të Bullgarisë dhe Shqipërisë, ndërsa është njoftuar shërbimi i urgjencës.

Ai po merrte pjesë në një turne miqësore të boksit profeisonist në Shkodër kur është goditur në ring nga kundërshtari.

Goditja ka qenë fatale për të riun duke i shkaktuar vdekjen. Në spital ka mbërritur pa jetë.

The post E rëndë, boksierit bullgar i ndalon zemra gjatë ndeshjes në Shkodër appeared first on Lajmi i Fundit – Lajme.