Ballina Lajme Bota/Rajoni E penduar se jetonte në ‘mëkat’ pasi kishte lidhje me milionerin e...

E penduar se jetonte në ‘mëkat’ pasi kishte lidhje me milionerin e martuar, nëna tenton të vrasë fëmijët në dëborë

117
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Një nënë e re në Rusi, e cila zhveshi tre fëmijët e saj lakuriq dhe i detyroi ata të qëndronin në dëborë në minus 15C,  po përballet me drejtësinë.

Natalia Vazina, 33 vjeç, ishte zhveshur plotësisht në acarin e skajshëm në një pyll afër Moskës së bashku me fëmijët e saj Grigory, dhjetë, Lazar, dy, dhe Marfa, 11 muaj.

Familja u shpëtua pasi një burrë që shëtiste qenin e tij në mbrëmje vonë i pa ata dhe ngriti alarmin.

Vazina thuhet se ishte bërë fetare dhe ishte e pakënaqur për të jetuar në mëkat pasi kishte një lidhje me një burrë të martuar.

Të tre fëmijët pësuan ngrirje dhe hipotermi serioze dhe do të kishin vdekur nga ekspozimi nëse nuk do të shpëtoheshin.

Gruaja po trajtohet gjithashtu në spital duke vuajtur dhe pësoi ngrirje në shpinë, këmbë dhe këmbë.

Një çështje penale është nisur kundër saj për vrasje në tentativë, raporton Daily Mail.

---- ----
----
----- ----
-----