Ballina LifeBizare E pabesueshme/ Shihni gorillën me gishta si të njeriut (FOTO)

E pabesueshme/ Shihni gorillën me gishta si të njeriut (FOTO)

33
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

Një gorillë e quajtur Anaka ka tërhequr një vëmendje të madhe në mediat sociale, për shkak të ngjashmërisë që gishtat e saj kanë me ato të njeriut.

Kafsha festoi 6-vjetorin e lindjes dhe fotot e saj u bënë virale në rrjetet sociale. Ngjyra prej mishi njeriu, që i shfaqet vetëm te njëra dorë, shkaktohet për shkak të mungesës së një pigmenti.

Gorillat, ashtu si majmunët e tjerë kanë edhe shenja gishtash që mund t’i identifikojnë në mënyrë unike.

---- ----
-----