Ballina Lajme Bota/Rajoni E pabesueshme/ Në shtëpi ka 1271 telefona të markës “Nokia”, të gjithë...

E pabesueshme/ Në shtëpi ka 1271 telefona të markës “Nokia”, të gjithë funksionojnë (VIDEO)

40
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Jayesh Kale ka në pronësi saktësisht 1271 telefona celularë, pjesë më e madhe e të cilëve të markës “Nokia” dhe të gjithë punojnë ende. Kale zotëron kështu koleksionin më të madh të këtij lloji në Indi, por nuk ka ndërmend të ndalet me kaq. Ëndrra e tij është që të futet në Librin e Rekordeve “Guinness”.

Në shtëpinë e tij në Thane, Indi, telefonat i gjen kudo, në dhomën e ndenjes, atë të gjumit, në sirtarët e kuzhinës e madje edhe në gardërobën e gruas së tij, e cila nuk shfaqet shumë e lumtur për këtë pasion të të shoqit.

Por Kale i dashuron shumë telefonat. “Janë fëmijët e mi”, thotë ai. “Bëhem shumë keq për telefonat. Nuk mund as të shoh kur dikujt i bie nga dora telefoni im, nuk e duroj dot që dikush t’i gërvishë”.

---- ----
----
-----
-----