Ballina AKTUALE E moshuara nga fshati Nasalc që u dyshua për koronavirus rezultatet dolën...

E moshuara nga fshati Nasalc që u dyshua për koronavirus rezultatet dolën negativ

2739
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Në mëngjesin e sotëm një e moshuar (F 74) nga fshati Nasalcë i komunës së Bujanocit me urgjenc nga Bujanoci u dërgua në repartin infektiv të Vranjes.

Doktorët së pari dyshuan për Koronavirus dhe e dërguan me urgjenc në Nish për t’i bërë analizat për COVID-19.

----

Nga burimet e Bujanoci.Net thonë se e moshuara u dërgua në Spitalin e Nishit , pastaj i bënë analizat dhe i dolën negativ.

Pra, fatmirësisht e moshuara doli se ishte negativ dhe se ende në Komunat Bujanoc e Preshev nuk asnjë të infektuar me koronavirus.

----- ----