Ballina Lajme nacionale E mori rrjedha e ujit, kush është e reja që u mbyt...

E mori rrjedha e ujit, kush është e reja që u mbyt në Kanionet e Holtës (Fotot)

88
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ketë pasdite në Gramsh, në Kanionet e Holtës, ku një vajzë rreth 25 vjeçe është gjetur e mbytur, pasi është marrë nga rrjedha e ujit të rrëmbyer.

Viktima eshte identifikuar si shtetasja Desantila Sallaku nga Lushnja, e cila ishte pjesë e një grupi turistësh shqiptar prej 30 personash, të cilët për shkak të prurjeve të shumta të ujit janë gjendur në vështirësi.

Policia ka njoftuar se personat qe kishin humbur kontaktet ne kanionet e Gramshit jane gjetur nga Policia dhe Zjarrfikesit.

Të gjithë personat e tjerë që janë gjetur nga forcat e policisë janë në gjendje të mirë për jetën.

Ne operacionin e kerkim-shpetimit eshte perfshire edhe Renea me polumbaret e saj.

Nderkohe vijon krehja e zones se kanioneve per tu siguruar qe ska persona te tjere qe mund te kene nevoje per ndihme.

---- ----
----
-----
-----