Ballina Showbiz E mbani mend Lauren nga seriali “100 vitriant”, ajo sot çmend me...

E mbani mend Lauren nga seriali “100 vitriant”, ajo sot çmend me linjat e saj

32
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ka kohë që nuk e kemi parë nëpër seriale.

Aktorja e njohur italiane, Elisabetta Coraini, te ne u bë e njohur me rolin e “Lauras”, te seriali “100 Vitrinat”, që u transmetua në Radiotelevizionin 21. Aktorja njihet për role të shumta si në televizion, ashtu edhe në teatër e kinema.

Por, një ndër rolet më të njohura ishte ai që e përmendëm më lartë. Ky serial i njohur ishte xhiruar gjatë viteve 2001-2003. Që nga ajo kohë, 54-vjeçarja nuk ka ndryshuar edhe aq shumë, lirisht mund të themi se për të mosha është vetëm numër.

Sa i përket jetës private, ajo ishte e martuar me regjisorin Fabrizio Portalupi dhe kanë dy fëmiijë.

---- ---- ----
-----