Ballina LifeBizare “E humbe prapë Stambollin?”/ Rama i gjen “zgjidhjen” Erdogan: Kisha sjellë Damianin...

“E humbe prapë Stambollin?”/ Rama i gjen “zgjidhjen” Erdogan: Kisha sjellë Damianin me çunat, bënin tërmet (Foto)

36
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan e humbi sërish Stambollin. Edhe pas rnumërimit të votave, partia e liderit turk nuk arriti të shpallej fituese.

As kësaj, në rrjet kanë nisur “memet” tallëse, ku Rama shihet duke i thënë Presidentit turk që duhej ta kishte njoftuar për situatën në zgjedhje, pasi ai mund ta kishte ndihmuar.

“Pse s’më the të kisha sjellë Damianin me çunat, kishe bërë tërmet!”

Zgjedhjet në Stamboll u përsëritën, pasi partia e Erdoganit, kandidati i së cilës kishte humbur zgjedhjet (Yildirim), dorëzoi ankesa në Këshillin e Suprem Zgjedhor për parregullsi në votim. Ky këshill mori vendimin që votimi duhet të përsëritet.

Këto zgjedhje u konsideruan test për demokracinë turke dhe për Erdoganin, i cili më parë kishte thënë se ai që udhëheq Stambollin udhëheq Turqinë.

---- ---- ----
-----