Ballina Lajme nacionale E fundit, Vjosa Osmani garon së bashku me Albin Kurtin në zgjedhjet...

E fundit, Vjosa Osmani garon së bashku me Albin Kurtin në zgjedhjet e 14 shkurtit

25
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Lajmi i Fundit
E fundit, Vjosa Osmani garon së bashku me Albin Kurtin në zgjedhjet e 14 shkurtit

Presidentja në detyrë e Kosovës, Vjosa Osmani do të garojë së bashku me listën e Lëvizjes Vetëvendosja në zgjedhjet e 14 shkurtit.

----

Lajmi është bërë i ditur gjatë një konference për media nga Vjosa Osmani dhe lideri i LVV-së, Albin Kurti.

“Sapo kemi nënshkruar marrëveshjen e parimeve dhe synimeve politike, marrëveshje kjo për një shtet me drejtësi dhe pa korrupsion…”, tha Kurti.

Ai tha se më 16 janar do ta dorëzojnë listën e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 14 shkurtit.

E fundit, Vjosa Osmani garon së bashku me Albin Kurtin në zgjedhjet e 14 shkurtit
Klodian Bereti

----- ----