Ballina Lajme Bota/Rajoni E bija u kap mat me të dashurin, Michelle Obama zbulon pse...

E bija u kap mat me të dashurin, Michelle Obama zbulon pse nuk i ndjek vajzat në rrjetet sociale (FOTO)

85
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ish-zonja e parë e Amerikës ka folur pa filtra për jetën e saj, të shkuarën në Shtëpinë e Bardhë, angazhimet humanitare me bashkëshortin e saj dhe punën me gjeneratën e ardhshme.

Gjatë intervistës ajo shpjegoi pse ka zgjedhur të mos i ndjekë vajzat e saj në mediat sociale. Malia dhe Sasha Obama u larguan nga shtëpia dhe u transferuan në kolegj. Malia aktualisht ndjek Universitetin e Harvardit, ndërsa Sasha së fundmi u regjistrua në Universitetin e Miçiganit.

Dhe në vend që të kontrollonte çdo hap të vajzave të saj në mediat sociale tani që janë larg shtëpisë, Michelle është mbështetur tek miqtë e familjes në moshën e vajzave e të saj, të cilëve ajo u ka kërkuar ‘fshehurazi’ t’i kenë nën vëmendje.

“Është më mirë të kontrollohen nga dikush që është më i ri se unë”, tha ajo duke qeshur.

Ish zonja e parë ka vendosur të ndajë me publikun një nga këshillat që u jep më shpesh të bijave, që qëndron në bazën e vendimit për të mos ndjekur ato në mënyrë aktive në rrjetet sociale. Ajo gjithmonë i inkurajon ato ta jetojnë jetën në pavarësi të plotë dhe të mos ndikohen nga ajo që mendojnë të tjerët për ta, përfshirë edhe atë e të atin, Barack Obama.

---- ----
----
-----
-----