Ballina Lajme nacionale E akuzuan që përdorë fjalë vulgare në Kuvend, ky është reagimi i...

E akuzuan që përdorë fjalë vulgare në Kuvend, ky është reagimi i Zekës

49
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Milaim Zeka është i njohur për përdorimin e një gjuhe jo të zakonshme në Kuvend dhe jo vetëm.

Deputeti i Kuvendit, Milaim Zeka, ka thënë se kundërshtarët e tij politikë ia kanë mveshur padrejtësisht se ai po përdorë fjalë vulgare në Kuvend, duke shtuar se nuk është vulgare nëse i thua një politikani se ai është hajn.

Zeka në Blic Intervieë ka deklaruar se vulgaritet nuk është edhe kur tregohet me fakte për punësimet e familjarëve të politikanëve të ndryshme të Kosovës.

”Se unë po përdori gjuhë vulgare nuk është e vërtetë. Kjo gjë më është mveshur nga kundërshtarët politikë, të cilëve nuk iu ka konvenuar fjalori im, sepse unë iu kam thënë se janë hajna”.

”Nuk është vulgaritet nëse i thua një politikani se ai është hajn, nëse ai është i tillë. Nuk është vulgare nëse tregohet me fakte për punësimet e familjarëve të politikanëve të ndryshme”

---- ---- ----
-----