Ballina Lajme nacionale Dyndje e votuesve në orët e pasdites në Prishtinë

Dyndje e votuesve në orët e pasdites në Prishtinë

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Sot po votohet për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë.

Për dallim nga orët e paradites, pasdite është vërejtur një dyndje e qyetarëve në qendrat e votimit.

Një numër i madh i votuesve është vërejtur në Prishtimë. ORAinfo sjell disa foto nga qëndra e votimit në shkollën fillore ‘Ismajl Qemajli’ në Breg të Diellit.

Aty vërehet një fluks i madh i qytetarëve të cilët po presin në radhë për të votuar.

Vendvotimet janë hapur në orën 7:00 dhe do të mbyllen në orën 19:00. /ORAinfo/

---- ---- ----
-----