Ballina Lajme nacionale Dy viktima dhe 46 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Dy viktima dhe 46 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 560 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 46 raste pozitive.

IKSHPK-ja bënë të ditur se në 24-orët e fundit nga Covid-19 në Kosovë kanë vdekur dy persona.

Numri total i rasteve pozitive është 15.425 raste nga 65.454persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 619 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 77 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 13.165 raste, ndërsa, numri i rasteve aktive është 1.641. /21Media

77 TË SHËRUAR DHE 46 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Saturday, September 26, 2020

 

The post Dy viktima dhe 46 raste të reja me Covid-19 në Kosovë appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----