Ballina Lajme nacionale Dy viktima dhe 41 raste të reja me Covid-19

Dy viktima dhe 41 raste të reja me Covid-19

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Në Kosovë gjatë 24-orëve të fundit nga Covid-19 kanë vdekur 2 persona, kurse janë regjistruar 41 raste të reja nga gjithsej 654 mostra të testuara.

Ministi i shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se gjatë 24 orëve janë shëruar 73 pacientë.

‘Gjatë 24 orëve të fundit, 73 qytetarë e kanë fituar betejën me virusin Covid 19, janë bërëtestime, pozitiv kanë rezultuar 41 ndërsa fatkeqësisht kemi 2 jetë të humbura”, ka shkruar Zemaj në Facebook./21Media 

Lajm i mirë është propozimi nga Komisioni për Sëmundjet Infektive të Maqedonisë së Veriut, për hapjen e kufijve edhe për…

Posted by Armend Zemaj on Monday, October 5, 2020

 

The post Dy viktima dhe 41 raste të reja me Covid-19 appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----