Ballina Lajme Bota/Rajoni Dy të vdekur, makina e Ambasadës Amerikane përfshihet në aksident

Dy të vdekur, makina e Ambasadës Amerikane përfshihet në aksident

76
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Dy persona humbën jetën dhe katër të tjerë u plagosën, pasi një makinë e ambasadës amerikane u përplas me një automjet tjetër.

Ngjarja ndodhi në kryeqytetin e Pakistanit, Islamabad mëngjesin e sotëm. Mediat lokale raportojnë se viktima janë një burrë dhe një grua.

Shkak për aksidentin mësohet të ketë qënë lëvizja e gabuar e makinës së ambasadës, e cila e kaloi kryqëzimin me semaforin e kuq, duke i zënë pritën makinës tjetër. Për këtë, drejtuesi i makinës së ambasadës, një shtetas pakistanez u arrestua.

---- ----
----
-----
-----