Ballina Lajme Bota/Rajoni Dy të rinjtë shqiptarë i bëjnë “zbor” policiesë greke, ndjekja përfundoi pas...

Dy të rinjtë shqiptarë i bëjnë “zbor” policiesë greke, ndjekja përfundoi pas dy ditësh

24
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Dy shqiptarët që lodhën policinë greke për disa orë ndjekjë janë vënë në pranga në nje zone te pyllezuar ne Botonosi, fshat afer aqytetit të vogël Metsovo.

Të rinjtë 30 dhe 28 vjec me motor dhe makine, u identifikuan dhe u kapen pas ndjekeve dhe kerkimeve dy ditore duke i bërë “zbor” policise se Janines.

Këta të fundit ndoqen të rinjte shqiptarë pas informacioneve se ata kishin marrë një ngarkese drogë në kufirin mes dy vendeve.

Forca e policisë së Janinës pikasen nje motorr pa targa në kryqezimin e Kalpakit.

Policia e ndoqi motorrin për disa orë, por 30 vjecari shqiptar arriti të largohej falë ndihmës që mori nga një bashkëpunetor që ndodhej para tij me një makinë.

Pak me vone policia gjeti ne nje zone te pyllezuar motorin e aksidentuar. Pikerisht ne kete zone ne Botonosi policia nisi kerkimet me forca te shumta derisa e gjeti te fshehur 30 vjecarin shqiptar te fshehur ne nje banese te braktisur.

Sipas policise se Janines në momentin e ndalimit shqiptarit  ju gjet 6.3 kg mariuanë.

Ndërkohë pak më vonë u kap në Janinë edhe bashkëpunëtori I tij, nje tjeter shqiptar 28 vjec që lëvizte me një automjet per te ndihmuar bashkeatdhetarin e tij me motor.

Ne momentin e arrestimit, shqiptarit iu gjeten nje pistolete Tokarev dhe 1250 euro.

---- ----
----
-----
-----