Ballina Sport Dy shqiptarë përplasen për shiritin e kapitenit, Shaqiri braktis Zvicrën

Dy shqiptarë përplasen për shiritin e kapitenit, Shaqiri braktis Zvicrën

26
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Shiriti i kapitenit është kthyer në një çështje debati në Kombëtaren zvicerane të futbollit.

Mesfushori ofensiv i helvetikëve, Xherdan Shaqiri refuzoi ti përgjigjej thirrjes së përfaqësueses për sfidat e këtij muaji me Irlandën dhe Gjibraltarin, e duket se motivi është shiriti që ndodhet në krahun e Granit Xhakës.

“Nëse ky është me të vërtetë problemi, Shaqiri mund të ketë shiritin e kapitenit. Për mua nuk ka rëndësi nëse e kam shiritin e kapitenit apo jo. Mundohem të kem impakt te ekipi me apo pa këtë shirit”, shprehet Kapiten i Zvicrës, Granit Xhaka.

Arsyeja zyrtare e bojkotit të Shaqirit ishte fokusi te Liverpul, por kjo tezë ka rënë poshtë edhe për faktin se mesfushori po konsiderohet shumë pak te kampionët e Europës.

Shaqiri është i pakënaqur me konsideratën e trajnerit Petkovic, dhe shiriti i kapitenit ishte ajo që solli dhe krisjen finale.

Granit Xhaka konsiderohet një zgjatim në fushë i trajnerit të Zvicrës ndërsa Shaqiri ka lirinë taktike por nuk ka kontakt personal me teknikun.

The post Dy shqiptarë përplasen për shiritin e kapitenit, Shaqiri braktis Zvicrën appeared first on Lajmi i Fundit – Lajme.

---- ----
----
----- ----
-----