Ballina Lajme nacionale Dy serbët u prangosën për spiunazh në Kosovë, ja ҫfarë ndodhi tani...

Dy serbët u prangosën për spiunazh në Kosovë, ja ҫfarë ndodhi tani me ta

45
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Dy serbë janë prangosur për spiunazh në Kosovë.

Mediat në gjuhën serbe bëjnë të ditur se dy serbët e prangosur ditë më parë në pikëkalimin kufitar midis Kosovës e Serbisë te Dheu i Bardhë, me dyshimin për aktivitet spiunazhi, janë liruar.

RTK2 rikujton se Trajan Trajkoviq dhe Boban Dajiq janë liruar sot.

Prokuroria në Gjilan tha se dy serbët e prangosur u kapën me dokumente për zyrtarë serbë me pozita nëpër komuna, që do t’ia dorëzonin Beogradit.

Reagimi në lidhje me këtë nga Beogradi ishte i ashpër, i cili e dënoi ashpër veprimin e Policisë së Kosovës.

---- ----
----
-----
-----