Ballina Lajme nacionale Dy fëmijë sulmohen nga ujku në Han të Elezit

Dy fëmijë sulmohen nga ujku në Han të Elezit

84
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një ngjarje e pakëndshme ka ndodhur sot në Han të Elezit.

Dy fëmijë janë sulmuar nga ujku në fshatin Paldenicë të Hanit të Elezit.

Në vetëmbrojtje, ata janë përgjigjur duke hedhur gurë në drejtim të ujkut, shkruan lajmi.net.

Madje njëri prej tyre e ka përdorur edhe telefonin për vetëmbrojtje.

Menjëherë pas rastit, ata e kanë raportuar atë në njërën prej faqeve online lokale të Hanit të Elezit.

“Ujku sulmon dy fëmijë në fsh.Paldenicë, fëmijët për tu vetëmbrojtur e kanë sulmur më gurë, madje njëri prej tyre ka përdorur edhe celularin për vetëmbrojtje.
Raportimi nê redaksinë tonë është bërë para disa minutave nga vet personi që ishte në këtë rast”, shkruan kjo faqe.

Kujtojmë se para një muaji, një fëmijë 5-vjeçar nga Hani i Elezit ishte sulmuar nga ujku, nga i cili rast ai kishte pësuar lëndime trupore dhe ishte dërguar në trajtim mjekësor.

---- ----
----
-----
-----