Ballina Lajme nacionale Dy ditë pas vdekjes, presidenti Thaci e dekoron me urdhrin ‘Hero I...

Dy ditë pas vdekjes, presidenti Thaci e dekoron me urdhrin ‘Hero I Kosovë’ hoxhë Avdyl Krasniqin

19
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Dy ditë me parë ka vdekur hoxhë Avdyl Krasniqi. Ai ka qenë edhe një ndër luftetarët e parë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, përcjell ORAinfo.

Për këtë arsye, sot presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka ndëruar atë me Urdhrin ‘Hero i Kosovës’.

----

Lajmin e ka bërë të ditur vetë presidenti Thaçi përmes një positmi në faqën e tij zyrtare në Facebook.

Urdhrin “Hero i Kosovës” (pas vdekjes) sot ia ndava njërit prej luftëtarëve të parë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hoxhë Avdyl Krasniqit. Hoxhë Avdyl Krasniqi i përket pjesës atdhetare të klerit tonë fetar, duke kryer njëkohësisht obligimet atdhetare dhe ato fetare në periudhën më të rëndë të historisë së Kosovës dhe ka dhënë kontribut të jashtëzakonshëm në forcimin e radhëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. HTH”, ka shkruar Thaçi në Facebook. /ORAinfo/

----- ----