Ballina Lajme Bota/Rajoni Dy ditë më parë mori vaksinën, kryeministri pakistanez infektohet me koronavirus

Dy ditë më parë mori vaksinën, kryeministri pakistanez infektohet me koronavirus

23
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Kryeministri i Pakistanit Imran Khan është infektuar me koronavirus, vetëm dy ditë pasi mori vaksinën kundër këtij virusi.
Lajmi u dha nga ministri i Shëndetësisë, i cili deklaroi se 68-vjeçari Khan është vetëizoluar në shtëpi dhe do të kryer prej atje detyrat shtetërore, raporton A2.

Sipas universitetit Johns Hopkins, që nga nisja e pandemisë, Pakistani regjistron mbi 620 mijë të infektuar me koronavirus dhe 13 799 viktima.

The post Dy ditë më parë mori vaksinën, kryeministri pakistanez infektohet me koronavirus appeared first on KOHA.

---- ----
-----