Ballina Lajme nacionale Duda Balje me mesazh emocionues pas dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj

Duda Balje me mesazh emocionues pas dorëheqjes së kryeministrit Haradinaj

54
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit, pasi ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale në Hagë.

Dorëheqja e tij po shihet si një veprim heroik nga të gjithë.

Haradinaj zgjodhi të shkoi si qyetetarë për të dëshmuar në Hagë dhe jo si kryeministër i një vendi, por pavarësisht kësaj është deputetja boshnjake Duda Balje, ajo që ka shkruar në një stuatus se Haradinaj do të mbetet përherë kryeministri jonë.

“Pa marrë parasysh se çfarë, do të jeni gjithmonë kryeministri ynë.

Faleminderit për punën ekipore gjatë gjithë këtyre viteve.

Respekti për z. Ramush Haradinaj!”, ka shkruar në gjuhën angleze deputetja e Kuvendit të Kosovës.

---- ----
----
-----
-----