Ballina Lajme vendore Driton Rexhepi ose Enver Ramadani kanditat i PVD-së për kryetar të komunës...

Driton Rexhepi ose Enver Ramadani kanditat i PVD-së për kryetar të komunës së Bujanocit

1806
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Driton Rexhepi ose Enver Ramadani do të jetë kanditat i PVD-së për kryetar të komunës së Bujanocit.

Këtë e shpërndau dhe tha vetë kryetari i PVD-së dhe i komunës së Bujanocit njëkohësisht Shaip Kamberi.

Kanditati do të zgjidhet në kuvendin e degës së PVD-së në Bujanoc të mërkuren.

Kamberi mbi të gjitha tha:

Në një proces demokratik të brendshëm në Degën e Partisë për Veprim Demokratik-në Bujanoc kemi nominuar Driton Rexhepin dhe Enver Ramadanin kandidatë potencial për kryetar komune në Bujanoc në listën e PVD-së për zgjedhjet e ardhshme lokale.

Kuvendi i Degës së PVD-së në Bujanoc, do të vendosë të mërkurën se cili nga këta dy të nominuar do t’i prijë listës tonë.

Demokraci e nivelit më të lartë për këto procese të rëndësishme mund të shihet veç në PVD.

---- ----
----
-----
-----