Ballina Lajme nacionale Drejtori i policisë informon BIK-un: Gjatë faljes nuk ka pasur asnjë incident

Drejtori i policisë informon BIK-un: Gjatë faljes nuk ka pasur asnjë incident

21
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Me rastin e festës së Kurban Bajramit, Bashkësinë Islame e vizitoi edhe drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, teksa uroi gjithë besimtarët myslimanë për këtë festë.

Qalaj po ashtu bëri të ditur se falja e Kurban Bajramin ka shkuar në mënyrën më të qetë të mundshme dhe pa asnjë incident.

“Policia e Kosovës edhe populli janë një, gjithnjë duke konsideruar se ne jemi në shërbim te qytetarëve. Ne sot kemi pasur aktivitetet policore në mënyrë që falja të shkojë në mënyrën më të mirë të mundshme. Deri tash nuk kemi pas asnjë incident. Kjo merita i shkon popullit, deri sa ne lutemi që edhe ditën në vazhdim të shkojnë me gëzim”, tha ai.

---- ----
-----